Rentgenové oddělení nabízí následující služby:

Ultrazvuk

(sonografie)

skiagrafie

(rentgen jak ho znáte)

zubní rentgen

(nazývané OPG)


Ulrazvuk (sonografie):

Ultrazvuk je neinvazívní zobrazovací metoda, která využívá ultrazvukového vlnění pro zobrazení tkání a orgánů ve vyšetřované oblasti. Oproti klasickému rentgenu není vyzařováno žádné rentgenové záření.

Nové technologie vedle klasického UZ zobrazení umožňuje sledovat dynamické děje (Dopplerův jev). Nález je tak možné posoudit na cévním řečišti, zejména zhodnotit přítomnost uzávěrů cév či posoudit stupeň jejich zúžení.

Vyšetření provádí MUDr. Kateřina Fišerová. UZ vyšetření břicha je prováděno na lačno a je nutné hodně pít. Z tohoto důvodu nabízíme termíny v ranních hodinách od 8-10,30hod.
Nabízíme vyšetření břišní dutiny (horní, dolní část), štitné žlázy, či krevních cév. Neprovádíme UZ kloubů a prsu.

Před vyšetřením:

- vyšetření v oblasti břicha a pánve je nutné provádět nalačno pro omezení přítomnosti plynného obsahu ve střevech a v žaludku

- vyšetření ledviny, močový měchýř je vhodné hodně pít a přijít na vyšetření s naplněným močovým měchýřem

Pro objednání na ultrazvuk prosím domluvte termín na 483 341 231. Rádi Vám pomůžeme.Věděli jste, že sono břicha je vhodná prevence?
Rozhovor s přednostou Onkologické a radioterapeutické kliniky FN v Plzni:
zde k nahlédnutí

V případě zájmu o vyšetření na vlastní žádost (bez žádanky od lékaře a mimo krytí zdravotní pojištovny) nabízíme komplexní vyšetření orgánů břicha za cenu 2,000Kč. Cílené místo za 1,000Kč.
Skiagrafie: aneb klasický rentgen

Naše pracoviště disponuje kvalitním digitálním rentgenem značky Agfa DXD-400.

Ordinační hodiny - Rentgen / OPG (tel. 483 341 231)
Pondělí 07:15 - 15.00
Úterý 07:15 - 15.00
Středa 07:15 - 15.00
Čtvrtek 07:15 - 17.00
Pátek 07:15 - 13.45

Poznámka: U běžného snímkování není nutná žádná příprava. Vyšetření jsou prováděna bez objednání.
Ortopantomogram (OPG): přehledný panoramatický rentgenový snímek

Zhotovení ortopantomogramu (panoramatického snímku) pokračuje v rozšiřování diagnostických možností dnešní stomatologie. Nabízí v jednom snímku zobrazení celého rozsahu chrupu a sousedících struktur. Přístroj vytváří snímky rychle a bez nutnosti vyvolávání. Snímek je ihned ukládán do počítače a je možné jej předat na CD nosiči nebo elektronicky zaslat.

Na našem pracovišti používáme digitální přístroj Planmeca (Finský výrobce).Na snímku se dají rozpoznat chorobné nebo úrazové změny zobrazených oblastí – cysty, nádory, zlomeniny, zánětlivá onemocnění čelistí, zadržené zuby, větší (i skryté) zubní kazy, orientačně i stupeň poškození parodontu. Snímek je vhodné pořídit před stomatochirurgických zákrokem.

Zdravotní pojištovny plně hradí snímkování ve dvouletých periodách v rámci preventivních prohlídek. Na službu máte nárok na snímkování 1x za 2 roky v rámci zdravotního pojištění zdarma. Pořízení snímku je velmi rychlé a nezabere více jak 5 minut. Bližší informace Vám sdělí Váš zubní lékař, který podá žádanku pro snímek.


Víte, že let letadlem představuje vyšší dávku záření než OPG snímek?
Podívejte se: 1) Orientační tabulka RTG záření vydaná státním úřadem SUJB 2) další zajímavé srovnání ze stejného zdroje.Najdete nás ve 2. patře v oddělení Rentgenu. Snímky předáme na CD ihned po osnímkování. Není třeba se objednávat.