Provozovatel polikliniky:

Poliklinika je vlastněna společností Poliklinika JABLONEC s.r.o., která zajištuje správu a provoz nemovitosti. V současné době probíhají přípravné práce na modernizaci nemovitosti se zachováním jejich původních prvků.

Rádi bychom pro Vás v brzké době zrealizovali:
- úpravu hlavního vchodu za účelem usnadnění přístupu starším občanům a maminkám s kočárky (snaha o realizaci v létě 2019). Práce zadány architektonické kanceláři.
- zateplení zadní fasády (směrem k vnitrobloku, pravděpodobně projekt až roku 2019)
- vymalovat vnitřní prostory chodeb (realizováno v červnu 2018)

  Najdete nás v ulici Poštovní 2428/8, Jablonec nad Nisou.    Telefoní kontakt na recepci: 483 341 111.    Jsme plátci DPH. IČ: 06066976.


Uvítáme Vaše náměty ke zlepšení. Napiště nám:
Anti-spam kontrola. Prosím napiště součet čísel 10 + 15

Budova polikliniky:

Dnešní budova polikliniky byla postavena v letech 1923-1926 pro účely Okresní zdravotní a sociální pojišťovny. Stavba byla provedena na základě projektu místního architekta Alfreda Fischera. Dům je kvalitním reprezentantem neoklasicistních tendencí v rámci meziválečné architektury.

Zajímavé je, že v minulosti byl vchod do polikliniky i z boku nemovitosti. Tam kde je dnes silnice s tramvajovým pásem. Je škoda, že chodník kolem budovy a tento vchod již není zachován. Na tehdejší dobu se jednalo o impozantní stavbu.

Další fotografie dokumentují po-revoluční stav. Máte zajímavé foto a chcete se o něj s námi podělit? Pošelte nám ho, rádi ho uveřejníme.